Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego w obecnych czasach?

Od kilkunastu lat w polskim społeczeństwie nieprzerwanie wzrasta odsetek osób, które deklarują przynajmniej komunikatywną znajomość języka angielskiego. O ile termin „komunikatywna” jest dość enigmatyczny i może oznaczać cokolwiek, w zależności od jego interpretacji, to nie można zaprzeczyć, iż znajomość mowy Shakespeare’a staje się coraz bardziej powszechna w Polsce. Co jednak może nam dać kurs angielskiego?

Powszechność języka angielskiego – część naszej rzeczywistości

Po pierwsze, znajomość angielszczyzny jest jednym z podstawowych wymagań w wielu miejscach pracy. Dziś nawet od kelnerów i kasjerek – w szczególności w miejscowościach turystycznych – oczekuje się umiejętności porozumienia się z obcojęzycznymi przyjezdnymi. Wśród języków obcych, to właśnie angielski jest zdecydowanie najczęściej wymagany, gdyż pełni funkcję lingua franca. Posługując się angielszczyzną, Polak może porozumieć się ze Szwedem, zaś Hiszpan dogada się z Rosjaninem. Innymi słowy, mowa Shakespeare’a odgrywa rolę języka międzynarodowego i to właśnie jego używają w pierwszej kolejności osoby chcące nawiązać kontakt z cudzoziemcami. Nauka angielskiego online jest zatem świetnym wyborem, jeśli zależy nam na zdolności rozmowy z ludźmi z całego świata.

kurs jezyka angielskiego online 410x335

„Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym” – Johann Wolfgang von Goethe

Globalizacja spowodowała, że omawiany język możemy znaleźć praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. W zarówno potocznym, jak i oficjalnym czy zawodowym słownictwie polskim dosłownie dosłownie roi się od anglicyzmów. Mowa tu już nie tylko o zapożyczaniu wyrazów, ale nawet o przenoszeniu niektórych konstrukcji językowych. Używamy na co dzień dziesiątek angielskich słów, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nauka angielskiego online pozwoli zatem nie tylko opanować obcą mowę, ale też przybliży nam tajniki procesów, które obecnie zachodzą w języku polskim. Dzięki temu mamy szanse na odbycie pouczającej lingwistycznej lekcji, która da nam szanse lepiej poznać rodzimą mowę. Chyba każdy kiedyś podsłuchiwał rozmowę młodzieży lub pracowników korporacji wzbogaconą o anglicyzmy i za nic nie mógł się domyślić, o co tym ludziom chodziło.

https://www.today.pl/res/g/800/1221.jpg

Angielski online – spędzaj ciekawie czas z innymi ludźmi

Kurs angielskiego jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poznać nowych ludzi. Chodzi tu zarówno o członków grupy zajęciowej, jak i o tysiące ludzi, których możemy spotkać w pracy, podczas zagranicznej podróży czy w internecie. Ucząc się z nowymi znajomymi, możesz być członkiem silnej paczki, w której wszyscy będą się wzajemnie napędzać i dopingować. Przyjacielskie współzawodnictwo na pewno pozytywnie wpłynie na osiągane wyniki w nauce i pomoże w szybszym opanowaniu języka. Możecie rozmawiać na Skypie, grać w gry dydaktyczne i wspólnie oglądać filmy, np. na platformie Netflix. Bez problemu znajdziecie ludzi prezentujących Wasz poziom zdolności językowych, ponieważ kursy prowadzone są zarówno dla nowicjuszy, jak i dla ludzi biegle posługujących się językiem, którzy chcą np. tylko poszerzyć swoje słownictwo dotyczące konkretnej dziedziny życia (m. in. medycyna, prawo, biznes). Nauka języka angielskiego online może być zatem ciekawym doświadczeniem socjalizującym.

Rozwijaj swoje pasje

Internet oferuje nam nieograniczony dostęp do informacji, jednak nie w przypadku, gdy posługujemy się wyłącznie polszczyzną. Większość internetowych treści jest tworzona w języku Shakespeare’a. Posługując się angielszczyzną, zyskujemy zatem dostęp do milionów filmów, książek, blogów, prasy czy muzyki. Jest to świetna opcja dla osób, które wykorzystują globalną sieć do rozwijania swoich pasji. Przecież wiele rzeczy nie zostało jeszcze opisanych w naszym rodzimym języku. Znając obcą mowę, możemy poszerzać wiedzę na tematy, które teoretycznie nie mają nic wspólnego z nauką angielskiego online. Zdobywając nowe informacje, możemy nimi dzielić się z naszymi przyjaciółmi z grup zajęciowych i wspólnie dyskutować o interesujących znaleziskach. Jest to idealny dowód na to, że łączenie przyjemnego z pożytecznym wcale nie jest takie trudne, a angielskiego online można uczyć się na wiele sposobów!

 

Warto się uczyć!

Przedstawione argumenty pokazują, że warto uczyć się angielskiego online nie tylko ze względu na oceny w szkole czy chęć znalezienia lepiej płatnej pracy. Skupmy się zatem na niezwiązanych z edukacją czy karierą zawodową plusach nauki języków obcych:

  • nawiązanie nowych znajomości
  • zdobycie narzędzia poszukiwania informacji
  • zrozumienie mechanizmów anglicyzacji języka polskiego
  • odkrycie znaczenia anglicyzmów w mowie ojczystej
  • poszerzenie horyzontów myślowych.

Angielski online jest oknem na świat, dlatego warto zapisać się na jego kurs! Nikt z nas nie musi mówić jak rodowity Anglik czy Amerykanin, jednak raz nabyte umiejętności zostaną z nami na zawsze. A nigdy nie wiadomo, kiedy nasze ukryte zdolności mogą się przydać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *