Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Nauka języków obcych z pewnością nie jest stratą czasu. Coraz więcej podróżujemy, mamy coraz bardziej powszechny kontakt z obcokrajowcami ? na ulicy, w sklepie, na uczelni, jak i w pracy. Niezależnie od tego czy myślisz o nauce języka angielskiego, włoskiego, portugalskiego, hiszpańskiego, czy rosyjskiego ? każdy z nich wniesie do twojego życia coś cennego. Jednak dlaczego to angielski stanowi jeden z najlepszych wyborów? Z jakich powodów to temu językowi warto poświęcić największą ilość swojego czasu? Pora więc przedstawić niepodważalne argumenty przemawiające za koniecznością nauki języka angielskiego ? w końcu tu nie chodzi tylko o podróże, czy możliwość poznawania nowych kultur ? choć i to jest w życiu ważne. 

Język angielski ? potrzebujesz go do komunikacji ze światem

Bez wątpienia język angielski jest uważany za język międzynarodowy. I nic w tym zaskakującego. W końcu jak inaczej można określić język, który jest szeroko rozpowszechniony w ponad stu krajach świata, zaś oficjalny jest w równie dużej ilości miejsc ? mowa aż o ponad pięćdziesięciu państwach. I nie chodzi tu tylko o tak oczywiste i popularne zakątki jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, czy RPA. Angielski jest oficjalnym językiem Kenii, Nigerii, Jamajki, Filipin, Indii, Fidżi, czy Vanatu. Tak, z pewnością zastanawiasz się gdzie to właściwie jest? Gdzie jest Vanatu? Nie ważne? Ważne, że gdy spotkasz mieszkańca tego kraju z łatwością się z nim dogadasz ? po angielsku. 

Trochę danych w liczbach ? jak wygląda skala popularności?

Większość ludzi uwielbia liczby ? w nich od razu wszystko wygląda klarowniej. Zatem jeśli chodzi o język angielski ? jak wygląda on w liczbach? Przede wszystkim zaskakująca jest ilość ludzi zdolna do komunikacji w tym języku. Mowa aż o dwóch miliardach ludzi. Tak więc znając język angielski zyskujesz całe dwa miliardy potencjalnych rozmówców. Ten światowy język dla ponad 350 tysięcy ludzi jest językiem rodzimym, dla reszty zaś ? jest drugim, trzecim, czy po prostu czwartym. W Europie niemal czterdzieści procent ludzi potrafi porozumiewać się angielskim na chociażby komunikatywnym poziomie. Czego chcieć więcej?

Warto wspomnieć o zupełnie innym aspekcie ? w końcu język angielski jest głównym językiem akademickim, a także transportu morskiego, czy lotniczego. Angielski to także oficjalny język Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowej Stancji Kosmicznej, Interpolu, Unii Europejskiej, czy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dlaczego angielski?

Skoro już wiadomo, że angielski w największym stopniu przyda Ci się w przyszłym życiu ? w pracy, szkole, na studiach, czy na wakacjach, pora przyjrzeć się nieco odmiennej kwestii. O co tak właściwie chodzi? Angielski należy do jednych z najprostszych języków do nauki. Jego gramatyka należy do jednych z mniej skomplikowanych. Słowa są proste do wypowiedzenia ? zatem nauka powinna należeć do czystej przyjemności.

Angielski to także rozrywka ? ale jaka?

Skoro popularność języka angielskiego jest tak olbrzymia nikogo nie dziwi jego dominacja również w sztuce, kulturze, jak i rozrywce? Znając język angielski z przyjemnością będziesz słuchać zagranicznych piosenek, oglądać angielskie filmy, czy seriale, jak i czytać obcojęzyczną literaturę. Brzmi świetnie, prawda? Właśnie dlatego warto uczyć się języka angielskiego ? to najlepszy wybór jeśli marzysz o podróżach, dobrej pracy, poznaniu nowych kultur i ludzi, czy po prostu oglądaniu Netflixa w każdy sobotni wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *