NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ? OD CZEGO ZACZĄĆ?

Chcesz nauczyć płynnie mówić w językiem angielskim, lecz nie masz do tego motywacji? Być może nie wiesz jak się do tego zabrać? Te teksty niestety słyszymy wyjątkowo często. Dziś wszystkim wymówkom mówimy wyraźne ?NIE?! Jak się okazuje ? wystarczy przejąć inicjatywę i przeprowadzić kilka prostych kroków, aby zacząć swoją przygodę z obcym językiem. Specjalnie dla tych, którzy mają chęci, ale niekoniecznie wiedzą od czego to wszystko zacząć, przygotowaliśmy kilka wskazówek. Zainteresowanych zapraszamy do dalszego czytania!

Twój poziom języka angielskiego

Przed przystąpieniem do nauki należy określić swój poziom umiejętności. Możesz to bez większego problemu zrobić samemu. W Internecie widnieje mnóstwo testów, po których wypełnieniu zostaje określany Twój poziom. Należy wypełnić je rzetelnie i w stu procentach prawdziwie. Dlaczego? Tego typu wiedza jest potrzebna do dobrania odpowiednich podręczników i innych materiałów dydaktycznych. Te wybrane adekwatnie do wiedzy ucznia zapewnią zarówno pożądane efekty, jak i komfort uczniowi! 

angielski online dla dzieci

 

Na czym Ci zależy?

Celów nauki języka angielskiego jest mnóstwo, a co za tym idzie ? każdy dąży do czegoś innego. W końcu inaczej będzie wyglądała nauka osoby, która chce poznać język perfekcyjnie od podstaw, a inaczej osoby, której zależy tylko na płynnym porozumiewaniu się. Korepetytorzy przeważnie na początku kursu zadadzą Wam to pytanie: ?Na czym Ci zależy??, a Twoja odpowiedź będzie miała wpływ na późniejszy przebieg nauki.  

Mnóstwo osób praktykuje tzw. sposób rozbijania. Na czym to polega? Chodzi o to, aby swój główny cel (w tym przypadku naukę języka angielskiego) podzielić na wiele mniejszych m.in. poprzez zakładanie, jaką grupę słówek czy który temat gramatyczny opanujesz w dany miesiąc. Daje Ci to możliwość lepszego rozplanowania działań, jak i zobaczenia postępów, co z pewnością dobrze wypłynie na Twoją dalszą motywację do nauki?

Motywacja

Motywacja to kolejna kwestia, do której każdy podchodzi inaczej. Dla jednych najlepszą zachętą będzie wizja płynnego pisania tekstów w obcym języku, dla następnych wysoki wynik egzaminu, a dla jeszcze innych będzie to po prostu umiejętność tłumaczenia chociażby tekstów piosenek! Nie ważne jaka jest Twoja – istotne jest, aby ją w sobie znaleźć. W innym przypadku nauka nie będzie dla Ciebie przyjemnością, a monotonnym obowiązkiem. 

Metoda nauki

Odpowiednia metoda nauki również nie jest tak oczywistą kwestią. Jest ich naprawdę mnóstwo! Możesz zdecydować się na naukę samemu w domu, w szkole językowej na lekcjach grupowych czy na prywatnych lekcjach z native speakerem. Najbardziej zalecaną wersją na początek przygody z obcym językiem są jednak zajęcia z nauczycielem, który idealnie zna angielską wymowę. Ważne jest też, aby od początku oswajać się z mówieniem, co jest dla większości największym problemem. Dzięki temu w dalszej części nauki będzie Wam po prostu o wiele łatwiej!

Nie poddawaj się!

Nauka obcego języka nigdy nie jest rzeczą łatwą. Pamiętajmy, że nic nie przychodzi od razu, a efekty naszej pracy będą warte wkładanego w to wysiłku. Małymi krokami jesteś w stanie osiągnąć wszystko!

Podsumowując? 

Mamy nadzieje, że kroki, które Wam przedstawiliśmy okazały się dla Was przydatne. Jak widzimy – przed rozpoczęciem zajęć warto przemyśleć kilka kwestii, aby nauka była przyjemniejsza i bardziej efektywna. Na koniec nie zostało nam nic innego jak tylko życzyć Wam powodzenia w nauce języka angielskiego! Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *